CUMHURİYETİMİZİN 94. YILDÖNÜMÜNDE YUNANİSTAN GEZİSİ

CUMHURİYETİMİZİN 94. YILDÖNÜMÜNDE YUNANİSTAN GEZİSİ

SELANİK ve Kavala – İskeçe – Gümülcine – Dedeağaç

 1. Gün 26 Ekim Perşembe: 00’da Hasan Polatkan Migros önünde buluşuyor; İpsala Sınır Kapısı için hareket ediyoruz. İstanbul’dan yolcularımızı alıyoruz. Tekirdağ’da serbest olarak köfte molası veriyoruz.
 2. Gün 27 Ekim Cuma: İpsala Sınır Kapısı’na varışı takiben pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Yunanistan tarafında geçiyor; Kavala’da kahvaltımızı alıyor, yolda verilecek olan çeşitli molalarla sabah saatlerinde Selanik’te oluyoruz. Vakit kaybetmeden Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğmuş ve çocukluğunun bir bölümünün geçmiş olduğu Müze Evi ziyaret ediyoruz.  Atamızın evinde ver ilecek olan serbest zaman sonrasında Beyaz Kule’ye geçiyor ve bu tarihi kule hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Sonraki durağımız; Aristo Meydanı. Selanik’in kalbinin attığı bu tarihi meydan hakkında da bilgilendikten sonra meydan da serbest zaman alıyoruz. Yunan kurabiyeleri ve frapelerini tatmanızı tavsiye ederiz. Serbest zamanı takiben otelimize transfer oluyoruz.  Geceleme otelimizde. Dileyenler ile Selanik’in ünlü tavernalarından birinde yemekli-eğlenceye katılıyoruz.
 3. Gün 28 Ekim Cumartesi Kavala/İskeçe: Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Yunanistan’ın tarihi liman şehri Kavala’ya geliyoruz. Kavala turumuzda tarihi surlar, Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi görülecek olan yerler arasındadır. Dileyenlerle Kavala Limanı’nda ekstra olarak balık mönülü öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonraki durağımız Türk nüfusunun yoğun olduğu üçüncü Kuzey Yunanistan şehri İskeçe’ye varıyoruz.  İşkeçe 60 bin nüfuslu bir şehir. Farkı ise burada yoğun bir Türk nüfusunun olması. Zaten İskeçe’de dolaşırken sürekli Türkçe duyuluyor, tabii kendilerine has aksanlarıyla. Ama Yunan vatandaşı bu Türkler maalesef sosyoekonomik açıdan Yunan nüfusun daha gerisindeler. Eğitim ve gelir seviyeleri daha düşük. Şehre Yunancada Xanthi deniyor. Ksanti diye okunuyor ama Türk turistler nedense ısrarla “Zanti” diye okuyorlar. Dedeağaç ne kadar eğlenceliyse, İskeçe de bir o kadar güzel bir şehir. Binaların çoğu 18. ve 19. Yüzyıldan kalma Osmanlı konağı…  Hafta sonları Kafeler, barlar tıklım tıklımdı. Pazarcıların da çoğu Türk. Bu arada unutmadan İskeçe’nin bir de her yıl Şubat ayında düzenlenen ünlü İskeçe Festivali  İskeçe turumuzu yaptıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 4. Gün 29 Ekim Pazar Gümülcine/Dedeağaç: Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Gümülcine’ye gidiyoruz. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda şehir merkezini geziyoruz. Türk nüfusun çokluğunu kapılardaki isimler ve işyerlerindeki tabelalardan rahatça anlayabileceğiz. Sultan Pastanesi, Yeni Cami, tarihi Saat Kulesi görülecek olan yerler arasında. Serbest olarak verilecek olan öğle yemeği sonrasında Kuzey Yunanistan’ın son şehri Dedeağaç’a geliyoruz. Dedeağaç 50 bin nüfuslu güzel bir şehir. Dedeağaç Aleksandrapolis’te yaklaşık 20,000 kadar Türk’ün yaşadığı söyleniyor. Tabi bu nüfus yaz aylarında deniz, kum, güneş tatili için gelenlerle birlikte neredeyse katlanarak artıyor.  Uzun kumsalları, temiz mavi denizi, akşam saatlerinde hareketlenen sokak, caddeleri ve eğlenmeyi seven insanlarıyla Dedeağaç, uygun bir tatil yeri.  Oldukça fazla Türk yaşadığı için hemen her yerde Türkçe konuşuluyor. Tabela ve menülerin birçoğu Türkçe, nasıl iletişim kuracağım diye düşünmenize gerek kalmıyor.  Liman şehri olduğu için denize paralel ve işlek caddesi olan Demokrasi Caddesi akşam saatleri trafiğe kapatılıyor. Sadece insan adımları ile renklenen caddede yol boyunca lezzetli restoran ve taverna bulunuyor.  Hepsi de birbirinden lezzetli menülere sahip…  Aleksandropolis’te plajlardan ücretsiz olduğu için her gece başka bir yerde yemek yiyebilir hatta çok daha ucuza eğlenebilirsiniz. Dedeağaç, damağınıza hitap ettiği kadar gözünüze de hitap edecek yapı ve doğal güzelliğe sahip bir şehir. Yapacağımız turumuzda; Demokrasi Caddesi üzerinde, tren istasyonuna yakın yer alan Dedeağaç Camisi, kentin sembolü olan Deniz FeneriVistonida Gölü üzerindeki Agios Nikolaos Metropol Katedrali, Virgin Mary Pantanassa Ortodoks Kilisesi, şans oyunları sevenler için Casino ThrakiErmeni Ortodoks Kilisesi, Trakya Etnoloji MüzesiDedeağaç Tarihi Müzesi görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda verilecek olan çeşitli molalarla geç saatlerde Eskişehir’de oluyoruz.

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER

 • 2 gece Selanik’te 4 yıldızlı oda kahvaltı konaklama
 • Selanik, Kavala, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç turları
 • İlk gün kahvaltı (Çorba-Börek alternatifli)
 • Program kapsamındaki tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmeyen öğünler
 • Müze örenyeri giriş ücretleri
 • Tüm şahsi harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Vize (140 €, Yeşil ve gri pasaportlular için vize yok)

 

699 TL iki kişilik odada kişi başı, tek kişi farkı 220 TL

 Kredi kartı taksit imkânlarını acentamıza sorunuz

Olağan Genel Kurul Sonuçları ve Görev Paylaşımı

“YOLUMUZA KARARLILIKLA DEVAM EDİYORUZ”

Derneğimizin olağan genel kurulu 22 Nisan 2017 tarihinde büyük bir coşku içinde yapılmıştır. Çok olumlu bir ortamda gerçekleşen genel kurulumuzda tüm üyelerimiz geleceğe olan umutlarını bir kez daha tazelemiştir.

Genel kurulumuzda yeni yönetim, denetim, disiplin ve büyük kongre delegeleri seçilmiş ve daha sonra da aralarında görev bölümü yapmışlardır. Yönetim Kurulu Başkanlığına Azmi KERMAN, Başkan Yardımcılığına Cihan TAŞAR, Saymanlığa Oya ERKAN, üyeliklere ise Fatma ADER, ve Nejla HACIOĞLU getirilmiştir.

Yönetim Kurulumuz önümüzdeki dönemde de kuruluş felsefesine uygun biçimde, Kemalist Dünya Görüşünün bekçisi olmayı sürdürecektir.

Bugün gelinen noktada ülkenin genleri ile oynanmış, Cumhuriyetimizin kurucu ilkelerine karşı saldırılar olağan hale getirilmiştir. Günümüzde Atatürk Cumhuriyetini itibarsızlaştırma ve yıkım süreci yaşanmaktadır.

En son olarak Atatürk’ün bin bir zorlukla kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başkanı, 23 Nisan Bayramı törenlerinde, Meclis toplantısında tüm uyarılara karşın Atatürk için saygı duruşu yaptırmamış hatta Atatürk adını anmaktan bile kaçınmıştır.

Anıtkabir’de yapılan törenlere on binlerce insan ve parti temsilcisi katılırken, meclis başkanı katılmamıştır. Aynı kişi daha öncede “Laiklik ilkesinin” anayasada olmaması gerektiğini savunmuştu. Bu davranışı kınıyoruz.

Bizler, Atatürkçüler bir kez daha haykırıyoruz; Büyük Atatürk’ün ve arkadaşlarının canı ve kanı pahasına kurduğu laik, demokratik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız! 27/4/2017

Dr. Azmi KERMAN

Atatürkçü Düşünce Derneği

Eskişehir Şube Başkanı

Basın bilgi notu: Bu basın açıklamasının pdf, png ve docx uzantılı dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.  http://www.add-eskisehir.org/index.php/indir/basin-aciklamalari

Türk Milletinin 93 yılda kurduğu milli varlıkları talan edilemez!

BASIN AÇIKLAMASI

TÜRK MİLLETİNİN 93 YILDA KURDUĞU MİLLİ VARLIKLARI TALAN EDİLEMEZ!

 Siyasi iktidar tarafından, devlet düzeni ile ilgili olarak kabul edilemez uygulamalara bir yenisi daha eklenmiştir.

 Bunun son örneklerinden biri, Türkiye Varlık Fonu adı altında başlatılan uygulamadır.

 Bu durum, Cumhuriyet dönemi boyunca yaratılan Kamu İktisadi Kuruluşlarının satılarak ve borçlanarak bugüne kadar getirilen uygulamanın artık sürdürülemez olduğunu göstermektedir.

 Üretim olmadığı için büyütülemeyen vergi tabanı, dolaylı vergiler ile dar gelirlinin sırtına bindirilmiş vergi yükü adaletsizliği devam ederken; Türk Milletinin 93 YILDIR bin bir emek ve zorlukla meydana getirdiği yüz milyarlarca liralık milli varlıkları, yeni harcamalar için kaynak olarak kullanılmak istenilmektedir.

 Dünyada benzer varlık fonları gelire sahiptir. Bu şekliyle Türkiye Varlık Fonu herhangi bir gelire sahip olmadığı için gerçekte, “Borçlanma Fonu”dur.

 Başta Kamu Bankaları, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, BOTAŞ ve PTT olmak üzere nakit varlığı yüksek kamu kurumlarının fona devredilmesiyle, bu kaynakları kullanacak yönetimin harcamaları hiçbir şekilde denetlenemeyecektir.

 Bu uygulama, “bütçede birlik” ve “bütçede açıklık” ilkeleri ile uyuşmayan keyfi ve saklı işlemlere kapı açacaktır.

 Varlık Fonu kullanılarak yapılacak işlemler, gelecek kuşakları, katlanarak artacak borç yükü altında bırakacaktır.

 Türk Milletinin varlığı olan Kamu Kuruluşlarının Varlık Fonuna devri; Osmanlı döneminde çöküşü hızlandıran Düyun-u Umumiye’ye dönüş demektir. Bu durum, Cumhuriyetin kuruluş değerlerinden ne kadar uzaklaşılırsa batağa saplanmanın da o kadar hızlandığının bir göstergesidir.

 Milletimiz, kamu varlıklarımızın eritilmesine sessiz kalmamalıdır.

 SİYASİ İKTİDARI, BU YANLIŞ KARARINDAN ACİLEN GERİ DÖNMEYE ÇAĞIRIYORUZ.

 Dr. Azmi KERMAN

Atatürkçü Düşünce Derneği

Eskişehir Şube Başkanı

Basın bilgi notu: Bu basın açıklamasının pdf, png ve docx uzantılı dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.  http://www.add-eskisehir.org/index.php/indir/basin-aciklamalari

 

Atatürkçülük Yok Edilemez

BASIN AÇIKLAMASI

 

 Değerli Basın Emekçileri,

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın, tüm eğitim kademelerinde müfredatın yenilenmesi çalışmalarında, hükümete yakınlığı ile bilinen, yandaş sendika Eğitim – Bir – Sen’in önerileri toplumda kaygı ile karşılanmıştır.

 Eğitim – Bir – Sen verdiği öneride, Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi derslerinin müfredattan kalkmasını, Din ve Ahlak Eğitimi derslerinin birinci sınıftan itibaren verilmesini istiyor. Ayrıca Harf Devrimini, Kılık ve Kıyafet Devrimini, Tekke ve Zaviyeleri kapatılarak gerçekleştirilen Din ve Vicdan Özgürlüğü Devrimini eleştirerek, Kuran Okuma Öğretim Programları istemektedir.

 Bu talepler yandaş sendikanın aymazlığını ortaya koymaktadır.

 Türkiye Cumhuriyetini kuran, Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın önderi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti hedef alınmıştır. İstenilen laik, demokratik, bilimsel eğitimin tamamen yok edilmesidir. İstenilen Türkiye Cumhuriyeti’nin; şeyhler, dervişler ülkesi yapılmasıdır.

 Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşları, Emperyalist güçler tarafından işgal edilen ülkemizi Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığa ulaştırırken, ulus egemenliğine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurar kurmaz, ikinci Kurtuluş Savaşı’nı da cehalete karşı açmışlardır. Bu savaştan da başarı ile çıkan Cumhuriyet’in önder kadrosu, okuma yazmanın dahi yok denilecek düzeyde olan bir toplumdan, eğitimli bir topluma kavuşmuş ve Cumhuriyetin eğitim sisteminden geçen birçok yurttaşımız dünya çapında yüz akımız olmuştur.

Yandaş Sendika, bu istemleriyle Çağdaş Eğitimi, Bilimsel Eğitimi ve Demokratik Eğitimi tamamen yok etmeyi düşünmektedir.

Ülkemiz maalesef 1950’li yıllardan bu yana laik, çağdaş eğitimden taviz vermekte. Geldiğimiz nokta ortadadır. Güzel ülkemiz, mazlum milletlere örnek olan çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyeti karanlığa gömülmüştür.

 Hiçbir zaman umutsuz değiliz, hele hele; 18 Mayıs 1919 kadar! Tek çıkış yolu çağdaş, laik, demokratik ve bilimsel eğitimdir. Kısaca tek umut Mustafa Kemal ATATÜRK’ün devrimleri ve ilkeleridir.  7 Ocak 2016   

 Cihan TAŞAR

Atatürkçü Düşünce Derneği

Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı

 Basın bilgi notu: Bu basın açıklamasının pdf, png ve docx uzantılı dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.  http://www.add-eskisehir.org/index.php/indir/basin-aciklamalari

 

Başkanlık ve Anayasa Tuzağındaki Türkiye

BASIN AÇIKLAMASI

 

Ülkemizde son dönemlerde ve en son olarak ta İzmir’de yaşanan terör olayları nedeniyle üzüntümüz sonsuzdur. Olaylarda yaşamını yitiren şehitlerimizi bir kez daha saygı ile anıyoruz.

 Cumhurbaşkanına geniş yetkiler kazandıracak olan, 18 maddeden oluşan anayasa paketi, TBMM Genel Kurulu’nda 9 Ocak tarihinde görüşülmeye başlanacaktır. Yeni anayasa teklifi birçok tartışmayı ve sorunu da beraberinde getirmiştir. Her şeyden önce teklifin kamuoyunda yeterince tartışılmadığı, her kesimden kişi ve kuruluşun görüşünün alınmadığı bilinmektedir.

 Ülkemizde bunca sorun varken; terör tüm boyutlarıyla ülkenin varlığını ve birliğini tehdit ederken, dış tehditlere karşı da yoğun bir mücadele sürdürülürken, ülkeyi kamplaşmaya götürecek bu teklifin görüşülmek istenmesi, sıkıntıları bir kat daha arttıracaktır. 

 Yeni anayasa teklifi ile bütün yetkiler Cumhurbaşkanına verilmekte, TBMM’nin görev ve yetkileri daraltılmaktadır. Cumhurbaşkanı kanununda görülmeyen tüm alanlara müdahale edebilmektedir. En önemlisi ise tüm yetkilerin bir kişi elinde toplanması ile kuvvetler ayrılığı ilkesinin yok edilmesidir. İstenen, egemenliğin tek bir elde toplanarak otoriter bir rejime geçiş olmasıdır. Böylece Türkiye’nin yıllarca elde ettiği demokratik birikim yok edilecektir.

 Yeni anayasa teklifi ile ilgili olarak; İstanbul Barosu eski başkanı, değerli hukukçu ve akademisyen Ümit KOCASAKAL, 10 Ocak Salı günü saat 18.00’da, Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde bir konferans verecektir. Etkinliğe tüm halkımız davetlidir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.  6 Ocak 2016      

Dr. Azmi KERMAN

Atatürkçü Düşünce Derneği

        Eskişehir Şube Başkanı

Basın bilgi notu: Bu basın açıklamasının pdf, png ve docx uzantılı dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.  http://www.add-eskisehir.org/index.php/indir/basin-aciklamalari

 

22 Aralık 2016 tarihli "Bir Kubilay ölür, bin Kubilay doğar" adlı basın açıklamamız

KUBİLAY'IN KATLEDİLİŞİNİN 86. YILI NEDENİYLE YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI:

 

“BİR KUBİLAY ÖLÜR, BİN KUBİLAY DOĞAR”

 23 Aralık Cumhuriyet tarihimizin en acılı günlerinden biridir. 23 Aralık 1930 tarihinde, Asteğmen Mustafa Fehmi KUBİLAY, Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kâfirlik olarak gören zihniyet tarafından acımasızca ve haince katledilmiştir.

Kutsal dinimizi bir sömürü aracı olarak kullananların, Atatürk Devrimlerini ve Aydınlanmasını içlerine sindiremedikleri, her defasında şeriat özlemlerini dile getirdikleri bir kez daha ortaya çıkmıştır.

 Derviş Mehmet isimli gözü dönmüş yobaz ve yandaşlarının “şeriat isteriz” diyerek din adına Asteğmen Öğretmen Kubilay’ın başını keserek öldürmeleri, bağnazların vahşetini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

 Cumhuriyetimize karşı yapılan bu irtica kalkışmasını ve günümüzdeki uzantılarını iyi değerlendirmek gerekmektedir. Buna benzer olaylar, Çorum, Kahramanmaraş ve Sivas’ta da yaşanmıştır. Laik demokratik Cumhuriyetimizi hedef alan bu saldırılar incelenecek olursa, tertipçilerin her zaman için sömürücü odaklarla işbirliği yaptığı açık bir biçimde görülecektir. Bu çevreler, Türk Halkının Cumhuriyetle elde ettiği kazanımları hiçbir zaman içlerine sindirememişlerdir.

Günümüzde de Türkiye Cumhuriyeti yerine Ilımlı İslâm modeli seçilmiş ve uygulamaya konulmuştur. Bugün tarikat ve cemaatler, varlıklarını her alanda en güçlü bir biçimde sürdürmektedirler. Sömürgeci ve işbirlikçilerin hedefi Kemalizm’i yok ederek uluslaşan Türkiye’yi bir ümmet toplumu haline getirmektir.

 Bu ülkenin yurtsever insanları ortaçağ karanlığında yaşamayı hiçbir koşulda kabul etmeyecektir. Bunun için her bedeli ödemeye hazırdır. Bunun en büyük kanıtı ise 86 yıl önce yaşamını yitiren Kubilay ve devrim şehitlerimizdir. Hiçbir koşul aydınlanma savaşına yüreklerini koymuş insanları yolundan çeviremeyecektir. Hasan Fehmi KUBİLAY, Bekçi Hasan ve Bekçi Şevket’i bir kez daha rahmetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. 22 Aralık

Dr. Azmi  KERMAN

Atatürkçü Düşünce Derneği

Eskişehir Şube Başkanı

 

Aydınlanma Söyleşileri - 3

Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen Aydınlanma Söyleşileri devam ediyor. Bu hafta yapılacak olan "İnsan Hakları, Anayasa ve Hukuk Devleti" söyleşisini Eskişehir Baro Başkanı sayın Av. Rıza ÖZTEKİN gerçekleştirecektir.

4 Aralık'ta Tandoğan Meydanında buluşuyoruz!

4 ARALIK’TA TANDOĞAN MEYDANINDA BULUŞALIM

Son dönemde yeniden gündeme getirilen Başkanlık sistemi ve yeni Anayasa girişimlerine karşı mücadele etmek ve cumhuriyetimize, anayasal parlamenter sisteme karşı yapılan saldırıları durdurmak konusunda tarihsel bir sorumluluk taşıdığımıza inanıyoruz.

Bu amaca yönelik olarak; Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Genel Merkezleri ve  Birleşik Kamu İş Konfederasyonu güç birliği yaparak ortak bir eylem kararı aldı.

Bu bağlamda, 4 Aralık Pazar günü Ankara’da Tandoğan Meydanında “CUMHURİYETİMİZ ve PARLAMENTER SİSTEM İÇİN HALK BULUŞMASI” düzenleniyor.

Ülkemizin her yerinde örgütlü sivil toplum kuruluşları olan Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Birleşik Kamu İş Konfederasyonuna bağlı Sendikaların öncülüğünde, halkımızın katılımıyla  4 Aralık’ta Tandoğan Meydanında,

     - Başkanlığa karşı

     - Anayasa değişikliği tuzağına karşı

     - Tek adam yönetimine karşı

sesimizi en güçlü şekilde duyuracağız.

Büyük önder Atatürk’ün ilkeleri çerçevesinde etkinliklerini sürdüren demokratik güçler olarak, ülkemizin geleceği için kaygı duyan tüm Eskişehirlileri “Cumhuriyetimiz ve Parlamenter Sistem için Halk Buluşmasına” davet ediyoruz.

4 Aralık Pazar günü saat 12:00’de Tandoğan Meydanında yapılacak olan Halk Buluşmasına katılmak isteyenler, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şubelerine telefonla ulaşarak bilgi alabilirler.

“Başkanlık Bölünmektir, Dur Diyelim.”

25/11/2016

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ - BİRLEŞİK KAMU-İŞ KONFEDERASYONU - ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ

 

 

 

8 Kasım 2016 tarihli basın açıklamamız,

 

ADD, ESKİŞEHİR HALKINI ATA’YA SAYGI NÖBETİNE ÇAĞIRIYOR!

            Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Atamız bedensel olarak aramızdan ayrılmış olsa da; düşünceleri, devrimleri ve ilkeleriyle her zaman yaşamıştır ve yaşamaya devam edecektir.

            Birinci Dünya Savaşı sonrası ülkemizi işgal eden emperyalist ülkelere karşı Atatürk önderliğinde Ulusal Kurtuluş Savaşı yapılmış ve sömürücü güçlere diz çöktürülmüştür. Daha sonra savaştan çıkmış ve her şeyini yatırmış bir Ulus, Ata’sının önderliğinde bağımsız, çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Yanmış ve yıkılmış bir ülkeden, devrimler sayesinde yeni bir ülke yaratmayı başarmıştır. Saltanat ve Hilafet yıkılarak; Aydınlanma Devrimi ile çağdaş, laik, halk egemenliğine dayalı parlamenter sistem oluşturulmuştur.

            Bugün geldiğimiz noktada Cumhuriyet ve Laik Rejim karşıtları Atatürk İlke ve Devrimlerini, Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmek için saldırmaktadırlar. Atatürk’ü karalamaya ve yıpratmaya çalışmaktadırlar. Türkiye Cumhuriyetinin Ulus Devlet ve Üniter Devlet anlayışı yok edilmeye çalışılmakta, Ulusal Bütünlük ve Bağımsızlığımız tehdit altındadır.

            Tüm bunlara karşın; Atatürk İlke ve Devrimlerine, Cumhuriyetin Kazanımlarına yürekten bağlı Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları, Ata’sının emanetine sahip çıkmakta, devrim karşıtı güçler ne kadar güçlü olursa olsun, kararlılıkla Atatürk’ün emanetini savunmaktadır.

            Türkiye’yi ortaçağ karanlığına sürüklemek isteyenler, başarılı olamayacaktır! Türk Halkı Ata’sının açtığı yolda yürümeyi sürdürecektir! Atatürk İlke ve Devrimlerine sahip çıkacaktır!

            10 Kasım Perşembe günü, ADD öncülüğünde Demokratik Kitle Örgütleri, Sendikalar ve Siyasi Partilerle, Atamızın aramızdan ayrılışının 78. yılında, Vilayet Meydanında yapılacak olan resmi törene katılıp, sonrasında gün boyu “ATA’YA SAYGI” nöbeti tutacağız. Tüm halkımızı Ata’sına ve Bayrağına sahip çıkmak için ellerinde bayraklarla ve Atatürk resimleri ile Vilayet Meydanındaki Atatürk Anıtına bekliyoruz. Cumhuriyet kenti Eskişehir halkının, Ata’sına sahip çıkacağını biliyoruz.

                                                                                                                                                        Cihan TAŞAR

                                                                                                                                          ADD Eskişehir Şubesi

                                                                                                                                               Başkan Yardımcısı

Eskişehir'li Şehit Yusuf Altun

Eskişehir'li evladımız Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Haldun Cizre'deki operason sırasında şehit olmuştur.

Yaşamını vatan için feda eden evladımıza Tanrıdan rahmet, ailesine başsağlığı dileriz.

Uğur Mumcu anma gecesi

Kalpaksız Kuvay-ı Millîyeci Uğur MUMCU'yu anıyoruz.

24 Ocak Pazar günü, saat 13:00'da Vilayet Meydanı'nda buluşuyoruz.

 

Ata'ya Saygı Nöbeti

Ebedi Başkomutanımız ATATÜRK'e sözümüz var: "NE SENDEN VAZGEÇERİZ. NE SENİN ESERİNDEN!".

10 Kasım 2015 Salı günü, Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılacak olan törenlerden sonra, gün boyunca, birer saat arayla katılımcı kuruluşlar tarafından sırayla "ATA'YA SAYGI" nöbeti tutulacaktır. Derneğimiz saat 10:00 ile 11:00 arasında nöbet tutacaktır. Aydınlık yüzlü Eskişehir halkını nöbet tutmaya davet ediyoruz.

Basın Açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI DUYURUSU

26 Ağustos 2015 Çarşamba günü saat 12:30'da, Adalar Migros önünde, derneğimizin öncülüğünde, siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve kadın örgütlerinin düzenleyeceği "Teröre Karşı BİRLİK Yürüyüşü" eylemine davet için Basın Açıklaması yapılacaktır. 

Şehidimiz ile ilgili duyuru

ŞEHİDİMİZ İLE İLGİLİ DUYURU


Şehidimiz Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammet TUFAN'ın cenazesi bugün Çifteler Merkez Camiinde kılınacak İkindi namazından sonra defnedilecektir. Derneğimiz tarafından, Odunpazarı Alaaddin Parkı Otobüs Hareket Memurluğu önünden saat 15:00'da Çifteler'e otobüs kaldırılacaktır.

Nerdeyiz?

İletişim

refresh

Aylık Bültenimize Sürdürümcü Ol

Sosyal Paylaşım Sayfalarımız